شرکت داروسازی رها

 

RahaCo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شهریور ماه سال 1381 تحت شماره ثبتی 19327 در اداره ثبت شرکتهای شهرستان اصفهان بصورت سهامی خاص
باسرمایه 000 ، 000 ، 000 ، 3 ریال به ثبت رسیده است.

  

 

حوزه فعالیت شرکت طبق اساس نامه به شرح ذیل می باشد:

الف : تأسیس واحدهای تولیدی جهت تهیه مواد اولیه و انواع فرآورده های داروئی و بهداشتی .
ب : انجام کلیه امور بازرگانی مربوط به واردات فرآورده های ساخته شده داروئی و توزیع در داخل کشور .
 

پ: توزیع و فروش محصولات داروئی و بهداشتی جهت مصارف داخلی و صدور به خارج از کشور .
ت: مشارکت و سرمایه گذاری در سایر شرکت های بازرگانی و تولیدی .

 

 

 

 (((  پژوهش      فناوری     نوآوری    درصنعت داروسازی ایران  )))

 

 

شرکت داروسازی رها اصفهان ( سهامی خاص) در شهرک صنعتی صفه واقع در 7 کیلومتری جنوب شهر تاریخی و زیبای اصفهان با زیر بنائی بالغ بر 17 هزار متر مربع احداث شده است. عملیات اجرائی واحدهای داروسازی این شرکت در سال 1383 آغاز و در سال 1389 به مرحله بهره برداری رسیده اند. صاحبان سهام، اعضاء هیئت مدیره و متخصصین داروسازی صنعتی این   شرکت با میانگین سی سال تجربه در زمینه علوم و صنعت داروسازی، سعی وافر داشته اند تا با استفاده از تازه ترین یافته های مهم داروسازی و نوآوری، مجموعه ای بر اساس آخرین روشهای بهینه تولید فراورده های داروئی   (GMP) با پیشرفته ترین تجهیزات احداث گردد.شرکت داروسازی رها با داشتن خطوط متنوع تولید نظیر قرص، کپسول، پلت، آمپول، قطره چشمی، اسپری بینی، شربت و نیمه جامدات (کرم، ژل و پماد)، همواره شیوه های داروسازی نوین و فرمولاسیون فراورده های جدید را در نظر داشته و سعی بر آن دارد با استفاده از پژوهش،فن آوری و نوآوری، فراورده های با کیفیت، تولید و گام های اساسی در رفع نیازهای داروئی کشور و درمان بیماریهای بومی و آتی  بردارد، در این راستا تا بحال موفق گردیده فرمولاسیون بیش از 100 فراورده از گروههای مختلف درمانی نظیر داروهای گوارشی، قلب، اعصاب، مسکن، آنتی هیستامینیک، ضد دیابت و تقویتی را اتمام و به ثبت رساند ودر همان سال اول بیش از 50 محصول به بازارهای داخل و خارج از کشور عرضه نماید.شرکت داروسازی رها، این موفقیت را مرهون فعالیت واحد تحقیقات و فرمولاسیون خود می داند، تلاش افراد متخصص این واحد بهمراه دیگر کارکنان سبب گردیده همواره شرکت داروسازی رها بصورت یک واحد پویا در صنعت داروسازی و جامعه پزشکی کشور مطرح باشد.همچنین واحد تضمین کیفیت نقش کلیدی در این واحد ایفا می نماید. واحد تضمین کیفیت بر اصول بهینه تولید (GMP)  تأکید دارد و مصمم می باشد با دستیابی به آخرین استانداردها شرایط ورود فراورده های شرکت را به بازارهای جهانی میسر نماید.

 

 

 

 

 

 

 

هیئت مدیره شرکت داروساری رها

 

 

(( معرفی واحدها ))

 

واحد کنترل و تضمین کیفیت :

 

در صنعت داروسازی، کیفیت کلیدی ترین مسئله ای است که می بایست در رأس مسائل دیگر به آن توجه کرد. و این علتی است که بسیاری از آیین نامه ها، خط مشی ها و کنترل ها حائز اهمیت بوده و بایستی پیروی شوند. پارامترهای کیفی محصولات داروئی که در مشخصات منحصر بفرد هر محصول تعریف شده است و الزامات مربوط به  شناسائی (Identity  )، خلوص (Purity  )، قدرت (Strength  ) و فراهم زیستی (Bioavailability  ) فراورده را برآورده می کند.بنابراین به منظور دستیابی به چنین هدفی، یک سیستم مدیریت کیفیت که تمام واحدهای سازمان و پرسنل مربوطه را در برمی گیرد ضروری می باشد.در شرکت داروسازی رها، عملکردهای مختلف وابسته به مدیریت کیفیت و رابطه میان آنها مهم قلمداد شده است. مدیریت کیفیت، QA  ، GMP   و QC   دارای یک رابطه طبقاتی می باشند که در آن مدیریت کیفیت با تمام سیاست های سازمان نسبت به اجرای کیفیت در رأس قرار می گیرد.پس از آن واحد تضمین کیفیت QA   می باشد که اطمینان می دهد شرکت به سیاست های مربوطه نائل شده و قوانین GMP   و استانداردها به درستی پیروی می شوند.ما GMP   را به عنوان بخشی از QA   در نظر می گیریم که اطمینان می دهد محصولات، بدون تناقض تولید شده و مطابق با استانداردهای کیفیت متناسب با کاربردهای مورد نظر آنها و تأیید مقام ذی صلاح بررسی و کنترل می شوند.کنترل کیفی (QC) بخشی از GMP است که بر روی تست کردن محیط و امکانات، همچنین نمونه برداری و تست کردن مواد (Materials)، اجزاء ترکیبات (Components) و محصول، مطابق با استانداردهای تأیید شده جهانی تمرکز می کند.دپارتمان کنترل کیفی ما  شامل آزمایشگاههای کنترل شیمیائی- فیزیکی، آنالیز دستگاهی، کنترل میکروبی، کنترل بسته بندی و کنترل حین تولید(IPQC) است که مجهز به تجهیزات آزمایشگاهی مدرن و پرسنل دارای تحصیلات عالی و متخصص می باشد.

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 واحد فنی :

 

 

شرکت داروسازی رها از بدو تاسیس خود در سال 1381 با بهره گیری از کادر فنی متخصص اعم از مهندسین و تکنسین های با تجربه در خصوص نصب و تعمیر و نگهداری کلیه دستگاه های تولید و تاسیسات شرکت به دنبال رسیدن به بالاترین درصد کارایی دستگاه ها و همچنین ایجاد محیطی با شرایط  مطلوب جهت تولید میباشد.قسمت تاسیسات شرکت متشکل از بویلرها، چیلرها، برجهای خنک کننده، هواسازها و دستگاه های تصفیه آب، آب مقطرسازی و تولید بخار استریل میباشد که کلیه این قسمت ها توسط تکنسین های فنی متخصص کنترل میگردد.

قسمت تصفیه آب شرکت از روش اسمز معکوس جهت تولید آب دیونایز که روشی نوین جهت تولید آب در شرکتهای داروسازی میباشد استفاده میکند.

همچنین برای تولید آمپول و قطره استریل چشمی تاسیسات لازم جهت تولید آب قابل تزریق ( WFI) طراحی و ساخته شده است.

شرکت داروسازی رها با اجرای برنامه تعمیرات و نگهداری پیشگیرانه برروی کلیه دستگاه های تولید و تاسیساتی خود تلاش میکند با کم کردن وقفه در پروسه تولید به علت تعمیرات، محصولاتی با کیفیت برتر به اقشار مختلف جامعه ارائه نماید.

لازم به ذکر است که کلیه دستگاه ها اعم از تولید و تاسیسات با در نظر گرفتن اصول GMP طراحی و ساخته شده است.ترکیب استانداردهای GMP و PM دستگاه ها و اجرای آنها به صورت اصولی در این شرکت نوید قرار گرفتن شرکت داروسازی رها  در بین برترین تولید کنندگان اقلام دارویی را میدهد.

 
 
 
 

 

 

 

 

واحد فن آوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) :

 

 

1- شبکه : (Network)   مدیریت چرخۀ داده ها و اطلاعات با پیش بینی 250 ایستگاه کاری

2- دوربین مداربسته : (IP Camera) قابلیت نمایش و کنترل مناطق مختلف کارخانه با پیش بینی 110 نقطه دید

3- (IPQC) : نمایش و کنترل پارامترهای مهم و موثر در روند تولید اعم از دما ، رطوبت و فشار در بخشهای مختلف

4- (MIS)  : سیستم مدیریت اطلاعات با بهره گیری از آخرین روشهای مهندسی نرم افزار برای بخشهای اداری ، مالی ، فروش وانبارها

5- مخابرات :  مرکز تلفن با پوشش 32 خط شهری و 128 خط داخلی ، سیستم paging با جدیدترین تکنولوژی موجود
6- امنیت اطلاعات : استقرار سیستمهای امنیتی در مباحث ارتباطات واطلاعات بمنظور مدیریت صحیح و امن در حوزه ICT

7- امنیت تردد :  پیش بینی سیستمهای امنیتی و کنترل تردد در همۀ درگاهای شرکت بخصوص در بخش های حساس تولید

8- امنیت ویژه تولید داروهای حساس : کنترل ومدیریت تصویری(و صوتی) در چرخۀ تولید داروهای حساس از ورود مواد اولیه تا خروج محصول با امکان ذخیره سازی تا 3 ماه

9- Internet & Website :دسترسی به بستر اینترنت پرسرعت بعنوان اولین کاربر در شهرک صنعتی صفه برای بخش های مختلف شرکت از جمله مدیریت ، بازرگانی ، بازاریابی ، فروش ، تحقیقات ، توسعه ، آزمایشگاه ، مالی و اداری و..... و بهره مندی از  website اطلاع رسانی و ارتباط با متخصصان و مشتریان با استفاده از جدیدترین رسانه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


خط مشی واحد
ICT شرکت داروسازی رها استفاده از برترین تکنولوژی و استقرار کلیه استانداردهای موجود با بهره گیری از بهترین تجهیزات برای نیل به هدف ایجاد مدیریت صحیح و امن اطلاعات در صنعت داروسازی تا رسیدن به رتبه اول کیفی و کمی در این صنعت و نهایتاً تأمین سلامت بشری می باشد.